Dieta oczyszczająca organizm z toksyn

detox

Dieta oczyszczająca ma na celu oczyścić organizm z toksyn i innych niepożądanych związków. Należy stosować ja regularnie. Dzięki systematycznej detoksacji zachowamy zdrowie, urodę oraz dobre samopoczucie. Istnieje kilkadziesiąt różnych diet oczyszczających. My przedstawiamy trzy rozwiązania, które cieszą się największą popularnością – mają najwięcej zwolenników.

Dieta głodówkowa

Diety głodówkowe są wymagające i mogą znacząco osłabić organizm. Dlatego też ich stosowanie nie powinno być zbyt częste. Należy realizować je nie częściej, aniżeli raz w tygodniu. Dieta głodówkowa polega na przyjmowaniu tylko i wyłącznie płynów (najlepiej wody mineralnej) podczas całego dnia. Wszystkie inne pokarmy są wykluczone. Już na 5-10 dni przed zastosowaniem głodówki należy zrezygnować ze spożywania kawy, herbaty. Po zastosowaniu głodówki nie należy od razu wracać do standardowego jadłospisu (groziłoby to odłożeniem tkanki tłuszczowej), tylko stopniowo dodawać coraz większą ilość pożywienia (soki wyciskane, surowe warzywa i owoce, mięso gotowane).

Dieta z soków

Sok z wyciskanych owoców to główny składnik diety sokowej, której autorem jest Michał Tombak (specjalista, dietetyk pochodzenia rosyjskiego). Według założeń diety sokowej, należy pierwszego dnia spożyć roztwór wodny z solą gorzką. Ten składnik ma na celu przyciągać wszelkie toksyny z organizmu. Tombak zaleca pić w pierwszych trzech dniach soki z owoców cytrusowych, w kolejnych trzech można wzbogacić dietę o soki z marchwi i jabłek, siódmego dnia dołączyć kaszę, ryby oraz jaja. Dieta jest wymagająca, ale jej efekty bardzo dobre. Według twórcy – ta forma detoksacji jest w stanie usunąć toksyny i złogi tłuszczu niemal w 100%.

Dieta weekendowa

Dieta weekendowa to najmniej wymagające rozwiązanie. Polega na stworzeniu mikstury z owoców i warzyw bogatych we wszelkie witaminy i minerały. Należy stosować przed każdym weekendowym posiłkiem (30 minut przed). Bogactwo mineralne i witaminowe odżywia ciała i przywraca kondycję. Duża zawartość błonnika naturalnego sprawia, że z organizmu wydalane są wszelkie toksyny i produkty przemiany materii.

Suplementy diet wspomagające oczyszczanie organizmu

Proces detoksykacji można realizować także korzystając z suplementów diet. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić dwa produkty, których skuteczność jest bardzo wysoka.

Fibre Select – błonnik witalny w tabletkach

Według licznych opinii, Fibre Select to jeden z najlepszych błonników witalnych. Prócz łupiny nasiennej babki jajowatek, którą spotykamy w każdym błonniku witalnym, producent raczy nas:

  • mikronizowanym błonnikiem jabłkowym (pęcznieje w żołądku, powoduje uczucie sytości, ogranicza apetyt)
  • inuliną z korzenia cykorii (odtwarza dobre środowisko w układzie pokarmowym)
  • mikronizowanym błonnikiem lnianym (przyśpiesza perystaltykę jelit)
  • gumą guar (powoduje uczucie sytości)
  • oligofruktozą z korzenia cykorii (pobudza układ pokarmowy do wydajniejszej pracy)

Niezwykle zachęcający skład to jednak nie wszystko. Fibre Select to jedyny dostępny preparat, który kupujemy wraz z gwarancją satysfakcji. Oznacza ona, że jeśli uznamy, że nie jesteśmy zadowoleni z tego preparatu – możemy bez większych problemów go zwrócić.

Spirulin Plus – kompozycja spiruliny i chlorelli

W ostatnim czasie, procesy detoksykacyjne i odkwaszające łączą dwa, wyjątkowo popularne składniki. Mowa o spirulinie i chlorelli – algach, które znajdują się na liście Super Żywności (ang. SuperFoods). Spirulin Plus to jednak nie tylko chlorella i spirulina. W skład produktu wchodzą także inne, istotne składniki, a mianowicie:

  • Lucerna Siewna
  • Mniszek Lekarski
  • Pokrzywa Zwyczajna
  • Zielona Herbata
  • Cynk

Co istotne, produkt nie zawiera GMO, glutenu i laktozy. Dlatego też, poleca go wiele blogerek promujących zdrowy tryb życia.

Podsumowanie

Zarówno Fibre Select, jak i Spirulin Plus to produkty warte uwagi. Trudno wyrokować, który z preparatów jest efektywniejszy. Obydwa rozwiązania są skuteczne. Należy mieć jednak na uwadze, że suplementacja jak sama nazwa wskazuje to proces uzupełniający dietę, nie można traktować go jako substytutu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*