32 297 08 15 [email protected]

Dieta oczyszczająca organizm z toksyn

Dieta oczyszczająca organizm z toksyn

Samoopieka to nie tylko długie kąpiele z bąbelkami i masaże. To dbanie o umysł i ciało w sposób holistyczny. Dlatego tak wiele osób zakochało się w korzyściach płynących z oczyszczania soków. Programy te istnieją od lat, ale ostatnio coraz więcej osób wskakuje na pokład samolotu i wypróbowuje je dla siebie. Wiemy, że toksyny mogą gromadzić się w naszych ciałach, dlatego też oczyszczanie za pomocą soku może być tak korzystne. Oczyszczanie pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, a nawet rozpocząć naturalny proces detoksykacji. Kiedy stosujesz program oczyszczania za pomocą soku, nie oznacza to, że głodzisz się lub wycinasz ważne składniki odżywcze. W rzeczywistości, to rzeczywiście zostawić cię uczucie energii z szeregiem korzyści dla zdrowia.

Czym jest oczyszczanie soku?

Oczyszczanie soków to program żywieniowy i post, w którym pijesz tylko domowe soki warzywne i owocowe. Możesz również pić zioła, wodę i inne płyny, ale bez nabiału, mięsa i rafinowanego cukru. Podczas oczyszczania soku, pijesz 6-12 szklanek soku dziennie, aby oczyścić ciało z toksyn. Twoje ciało ma naturalną zdolność do oczyszczania się, a systemy narządów są zaprojektowane tak, aby usuwać toksyny. Jednakże, przy intensywnym trybie życia, stresie i złej diecie, nasze ciała mogą być przeciążone toksynami. Może to prowadzić do takich rzeczy jak problemy trawienne, trądzik, ból stawów i zmęczenie. Prawidłowo zaplanowane oczyszczanie sokiem może pomóc wyeliminować te toksyny i pozostawić cię w lepszym samopoczuciu niż kiedykolwiek. Program oczyszczania soku może trwać od kilku dni do kilku tygodni.

Jak działa sokowe oczyszczanie organizmu?

Podstawą oczyszczania soku jest to, że pijesz tylko świeży, domowy sok przez określony czas. Wiele osób łączy oczyszczanie soku z konkretnymi ćwiczeniami i medytacją. Podczas oczyszczania będziesz również unikać pewnych pokarmów i nawyków żywieniowych, które normalnie byłyby częścią Twojej codziennej diety. Celem jest danie organizmowi przerwy od tych „normalnych” pokarmów, aby dać swojemu układowi trawiennemu odpocząć. Podczas oczyszczania organizmu, będziesz zastępować te normalne nawyki żywieniowe przepisami na soki warzywne i owocowe, zaprojektowane tak, aby dostarczyć organizmowi potrzebnych składników odżywczych. Podczas oczyszczania organizm w naturalny sposób przechodzi w stan tak zwanej ketozy.

Korzyści z oczyszczania soku

  • Utrata wagi: Jeśli szukasz, aby schudnąć, sok oczyścić może być świetną opcją. Będziesz zmniejszać swoje ogólne spożycie kalorii, co może prowadzić do utraty wagi. Nie oczekuj jednak, że stracisz znaczną ilość wagi w ciągu zaledwie kilku dni.
  • Lepsze trawienie: Twój układ pokarmowy jest odpowiedzialny za wchłanianie wszystkich składników odżywczych z jedzenia, które spożywasz. Bez prawidłowego trawienia, może brakować Ci kluczowych składników odżywczych. Oczyszczanie soku może pomóc poprawić Twój układ trawienny.
  • Zwiększenie energii: Jedną z największych korzyści z oczyszczania soków jest to, że wyjdziesz czując się odświeżony i pełen energii. Dzieje się tak dlatego, że dostarczasz swojemu organizmowi składników odżywczych, których potrzebuje, aby czuć się jak najlepiej.
  • Lepsza skóra: Nie tylko może sok oczyścić pomóc poprawić swoje trawienie, może również pomóc z Twojej skóry. Oczyszczanie za pomocą soku jest znane z tego, że pozostawia ludzi z czystszą, jaśniejszą skórą.
  • Lepszy sen: Oczyszczanie soku może również pomóc Ci lepiej spać w nocy. Ważne jest, aby odżywiać swoje ciało nie tylko podczas czuwania, ale także podczas snu.

Jak przeprowadzić oczyszczanie soku

Istnieje wiele różnych sposobów, aby zrobić sok oczyścić. Podczas gdy koncepcja jest prosta, szczegóły każdego z nich mogą się znacznie różnić. Możesz zdecydować się na 3-dniowe oczyszczanie, 7-dniowe oczyszczanie lub nawet 30-dniowe oczyszczanie. Następnie trzeba będzie zdecydować, czy chcesz zrobić sok oczyścić z przyjacielem lub sam. Jeśli zdecydujesz się zrobić to sam, możesz po prostu postępować zgodnie z instrukcjami i upewnić się, że masz wystarczająco dużo soku na każdy dzień.

Jeśli zdecydujesz się zrobić cleanse z przyjacielem, można zdecydować się na zmianę hosting cleanse obiad w każdym innym domu. Jedna osoba może przygotować wszystkie jedzenie dla dwóch tygodni wartych posiłków cleanse, a druga osoba może wziąć wszystkie jedzenie i podzielić je równomiernie.

Wady oczyszczania z diety sokowej

  • Może być drogi: Podczas gdy sok oczyścić jest to świetny sposób, aby oczyścić swoje ciało z toksyn i dostarczyć składników odżywczych, to nie przychodzi na koszt. Przeciętna osoba może wydać 25-30 dolarów dziennie na świeże soki. Jeśli robisz dłuższe oczyszczenie, to może dodać się szybko.
  • Ekstremalna dieta: Sok oczyścić jest dieta wysoka w owoce i warzywa. Ważne jest jednak, aby przyjmować wszystkie niezbędne witaminy i minerały, których potrzebuje Twój organizm. Zbyt ekstremalna dieta może prowadzić do niedoboru składników odżywczych. Dlatego ważne jest, aby włączyć suplementy i multiwitaminy, nawet jeśli spożywasz tylko „zdrowe” soki.

Wnioski

Oczyszczanie soku to świetny sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn, utratę wagi i ogólne lepsze samopoczucie. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że jest to ekstremalna dieta i nie jest to coś, co powinieneś robić regularnie. Jeśli zdecydujesz się na sok, upewnij się, że otrzymujesz składniki odżywcze, których potrzebuje Twój organizm podczas oczyszczania. Oczyszczanie ma być krótkoterminową rzeczą, którą robisz regularnie, aby zachować zdrowie.