32 297 08 15 [email protected]

Wegański kosmetyk, czyli świadomy oddech dla skóry

Wegański kosmetyk, czyli świadomy oddech dla skóry

W dobie bogatej oferty produktów kosmetycznych, jak i pieczołowicie opracowywanych składów, które mają być bezpieczne dla skóry, coraz więcej producentów stawia na tzw. produkty „wege”. Pada więc pytanie – kosmetyki wegańskie co to znaczy? To przede wszystkim produkty wolne od jakichkolwiek składników odzwierzęcych oraz nietestowane na żadnych osobnikach fauny. Producenci tego typu kosmetyków hołdują stwierdzeniu, że szacunek należy się zarówno planecie, jak i skórze, która i tak codziennie zmaga się z niekorzystnymi czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi. To ukłon w stronę świata natury i osób, których wartości są ściśle powiązane ze zdrowym stylem życia. Celem preparatów, dzięki którym skóra może oddychać, jest nie tylko skuteczna pielęgnacja. Wnoszą one znacznie więcej do świata beauty, a mianowicie można dzięki nim stworzyć pełny, kolorowy makijaż. Choć różnorodność wielobarwnych produktów mnoży się na naszych oczach, warto znaleźć wśród nich kosmetyczne rarytasy, będące niejako dodatkiem do odpowiedzialnej i przemyślanej diety.

Kolorowa uczta nie tylko dla wegan

Kosmetyki wegańskie zostały stworzone dla wszystkich, których pragną przyczyniać się do rozwoju „zielonych” produktów kosmetycznych. To odpowiedź na współczesne potrzeby osób, wołających o zaprzestanie maltretowania zwierząt i testowania na nich jakichkolwiek preparatów. To również must have miłośniczek świadomej pielęgnacji i makijażowych freak’ów, którzy chcą iść z duchem czasu. Pewne jest jedno – to kosmetyki nie tylko dla wielbicieli weganizmu i zdrowego stylu odżywiania się. Każdy może spróbować, jaki wpływ na skórę mają tego typu produkty. Na szczęście producenci zadbali nie tylko o linie pielęgnacyjne, które niejednokrotnie okazały się być dobrym lekarstwem na problemy skórne. Na półkach pojawia się coraz więcej kolorowych ulubieńców. Są nimi m.in. wegańskie podkłady do twarzy, pudry utrwalające, cienie do powiek, czy też pomadki i konturówki. Wszystkie z nich zawierają nie tylko piękne pigmenty, ale także przemyślane substancje, które pielęgnują cerę. Ponadto mnogość barw i odcieni stwarza doskonałe możliwości kreowania różnego rodzaju makijażu, od make up „no make up” po wieczorowy smokey eye, czy modne podkreślenie oka czarną kreską.

Przemyślany wybór i zdrowy efekt

Sięgając po wegańskie perełki kosmetyczne, warto pamiętać o tym, że pokryta tymi produktami cera przede wszystkim oddycha. Co to oznacza? Zamieniając produkty niewegańskie, na te, które w 100% nie bazują na składnikach odzwierzęcych, skóra będzie nadal „pracować”. Może więc wystąpić delikatne błyszczenie, ponieważ produkty tego typu nie zatykają porów. Pojawia się zdrowy efekt, za który skóra z pewnością podziękuje. Idealnym wyborem będzie komplet kosmetyków, dzięki którym można stworzyć pełny makijaż na każdą okazję. Dobór podkładu również nie musi spędzać snu z powiek, a wiele odcieni można łączyć ze sobą, stwarzając nowe kolory, idealnie stapiające się z odcieniem skóry. Duża liczba drogerii kosmetycznych oferuje także wegańskie pudry do twarzy, naturalne róże do policzków i szereg innych produktów, dzięki którym także makijaż oka, będzie wyglądał perfekcyjnie. Wegański makijaż daje taki sam efekt, jak ten, który został wykonany kosmetykami daleko odbiegającymi od wegańskiej filozofii. Różnica polega na reakcji skóry, która nie zatkana ciężkimi substancjami doznaje ulgi i poczucia zdrowego komfortu. Warto więc przemyśleć wybór nowych kosmetyków, które chcemy dołączyć do „kolorowej” kosmetyczki. Strzałem w dziesiątkę może okazać się również testowanie pojedynczych, w 100% wegańskich produktów. Może okazać się, że staną się one zdrowym zamiennikiem ulubionego podkładu czy korektora, co z pewnością przełoży się na lepszą kondycję delikatnej skóry twarzy, szyi i dekoltu.