Co na rozstępy? Domowe sposoby czy mikrodermabrazja?

rozstępy

Skóra jest elastyczna, ale ma swoje ograniczenia. W momencie, kiedy zostaną one przekroczone – mogą powstawać rozstępy, będące wynikiem przerwania włókien kolagenu. Tworzy to na skórze bardzo nieestetyczny defekt skórny, którego usunięcie jest dosyć kosztowne.

Rozstępy – kiedy powstają?

Ten defekt skórny jest nieodłącznym towarzyszem osób z nadwagą. Pojawia się wszędzie tam, gdzie skóra jest zbyt mocno naprężona, tj: na brzuchu, plecach, udach i wielu innych miejscach. Niezwykle często towarzyszy także sportowcom (głównie kulturystom), którzy posiadają atletyczną, mężną sylwetkę. Ponadto, rozstępy są bardzo powszechne w czasie ciąży. W przypadku kobiet ciężarnych, wpływ na występowanie ma nie tylko nadwaga, ale także kortyzol, który w stanie błogosławionym wytwarzany jest w nadmiernych ilościach (przez korę nadnerczy). To wpływa negatywnie na kolagen, który ulega znacznemu osłabieniu.

Rozstępy – czy można zapobiec?

Rozstępom oczywiście można zapobiegać. Nie jest to wcale zadanie trudne i wymagające. Tak naprawdę wystarczy zadbać o odpowiednie odżywienie skóry, by ta stała się bardziej gibka i sprężysta. W znacznym stopniu ograniczy to możliwość wystąpienia rozstępów. W celu profilaktyki zalecamy wykorzystywać preparaty dostępne w aptekach (kremy na rozstępy). Ponadto, warto zadbać o to, by w diecie pojawiły się niezbędne wartości mineralne i witaminy. W przypadku kobiet w ciąży – przed skorzystaniem z preparatu przeciwko-rozstępom należy skontaktować się z lekarzem.

Rozstępy – jak usunąć?

Usuwanie rozstępów to proces, który albo jest kosztowny, albo nie do końca jest skuteczny. Co przez to rozumiemy? Pacjent ma do wyboru dwie formy usuwania rozstępów:

 • Maści/Domowe sposoby na rozstępy – preparaty zawierające właściwości regenerujące, wzmacniające i odżywiające skórę, np. Revamin Stretch Mark
 • Zabiegi medycyny estetycznej – mezoterapia, mikrodermabrazja, cryolift, system TMT, peeling chemiczny i kilka innych, mniej popularnych.

Każda z form ma swoje plusy i minusy. Różni ich cena (kilkadziesiąt złotych kontra 1000-2000zł) oraz skuteczność (niewielka kontra gwarancja 100% skuteczności). My rekomendujemy zabieg mikrodermabrazji, czyli mechaniczne ścieranie naskórka.

Mikrodermabrazja – co to takiego?

Mikrodermabrazja to zabieg, który przypomina peeling. Polega na mechanicznym ścieraniu naskórka. W odróżnieniu od dermbrazji – można regulować poziom głębokości ścierania. Mikrodermabrazję można wykonywać na niemal każdej części ciała. Najczęściej jednak kobiety poddają temu zabiego twarz, szyję oraz dekolt.

Mikrodermabrazja – kiedy stosować?

Mikrodermabrazja wykorzystywana jest w celu usunięcia różnych defektów o charakterze skórnym. Za pośrednictwem tego zabiegu można uporać się z:

 • rozstępami
 • cellulitem
 • starzejącą się skórą
 • zaskórnikami
 • trądzikiem
 • zrogowaceniami

Zalety mikrodermabrazji (w kontekście skóry)

 • odżywienie
 • dotlenienie
 • poprawa koloru
 • poprawa elastyczności
 • mniejsza widoczność zmarszczek
 • mniejsza widoczność blizn
 • poprawa ukrwienia
 • pobudzenie produkcji kolagenu

Mikrodermabrazja – zabieg dla wszystkich?

Mikrodermabrazja może być wykonywana niemal u wszystkich. Jedynymi przeciwskazaniami jest występowanie stanów zapalnych skóry, łuszczyca, rak skóry, stosowanie leków przeciwzakrzepowych oraz zakażenia wirusowe i bakteryjne. Mikordermabrazję można realizować na cerze wrażliwej. Zabiegi dedykowane są zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Ile kosztuje mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja nie jest zabiegiem drogim. Jej cena waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od części ciała, która ma być poddawana zabiegowi. Należy jednak pamiętać, że pełen efekt można uzyskać dopiero po kilku zabiegach (około cztery-sześć).

Typy mikrodermabrazji

Mikrodermabrazję można podzielić ze względu na typ, a mianowicie: mikrodermabrazja diamentowa, mikrodermabrazja korundowa, mikrodermabrazja tlenowa. A Ty droga czytelniczko/czytelniku – korzystasz z tego typu zabiegów? Czy według Ciebie są one warte swojej ceny?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*