32 297 08 15 [email protected]

Jak dobrać kolor włosów do typu urody

Jak dobrać kolor włosów do typu urody

Wygląd każdego człowieka na przestrzeni czasu oraz doświadczeń życiowych się zmienia. Każdy zna scenę z filmów, gdy główna bohaterka, zaczynając, nowy etap w życiu przechodzi metamorfoza. Jednym z najszybszych i najefektywniejszych sposobów na zmianę wizerunku jest nowa fryzura. Zmiana koloru włosów nie tylko powoduje odświeżenie wyglądu, ale także pozwala zobaczyć inną wersję siebie. W przeciwieństwie do radykalnego cięcia, którego nie da się cofnąć, farbę z włosów można zmyć.

Salon profesjonalisty czy domowe zacisze?

Najprostszym sposobem na odświeżenie włosów jest wizyta u fryzjera. Udając się do odpowiedniego salonu, możemy uzyskać wymarzony efekt, a także dostać porady na temat pielęgnacji naszych włosów. Jednak za obsługę profesjonalisty należy odpowiednio zapłacić. Na szczęście dla tych, którzy nie mogą, sobie pozwolić na taki wydatek, istnieje szeroka gama produktów do farbowania włosów w domowych warunkach. W drogeriach półki uginają się od szamponów koloryzujących, farb oraz podobnych specyfików. Dzięki dostępowi do internetu, szybko jesteśmy w stanie przeczytać recenzje danych produktów i wybrać najlepszy. Pozostaje jednak kwestia odpowiedniego odcienia farby, którą profesjonalny fryzjer dobrałby bez problemu w salonie. Jak więc sobie poradzić z tym problemem?

Poznajmy się lepiej, czyli wiosna, lato, jesień i zima

Aby odpowiednio dobrać kolor farby, należy najpierw ustalić, jaki jest twój typ urody. Należy pamiętać, że określenie typów nie gwarantuje idealnego doboru koloru. Jednak pozwoli to na zdefiniowanie tonacji ciepłej bądź zimnej, a to pozwoli nie narazić naszej urody na krzywdę. Żeby to zrobić, należy zapoznać się z charakterystyką poszczególnych typów.

  • Wiosna kojarzy się z ciepłem, oczekiwaniem na kwitnące kwiaty, dlatego pasują do niej wszelkie odcienie ciepłych brązów, soczyste blondy. Pasemka w kolorze miodowego blondu również będą świetnym pomysłem.
  • Lato charakteryzuje się różnorodnością, ale też kolorem wypłowiałym od słońca. Do osób posiadających ten typ urody zalecane są wszystkie przydymione blondy, barwy popielate i nienasycone, jasne brązy.
  • W przypadku Jesieni można pozwolić sobie na mocny akcent, aby pokazać charakter. Najlepszym rozwiązaniem będą odcienie rudości i brązu.
  • Do Zimy zdecydowanie pasują chłodne i wyraźna tony. Do tego typu urody pasuje czarny, a także kolor burgundowy oraz chłodne blondy.

Przy określeniu swojego typu urody warto też zwrócić uwagę na odcień tęczówki oka oraz poziom jasności karnacji. Powyżej opisane zostały 4 główne typy urody, jednak te dzielą się również na podtypy, co warto mieć na uwadze. Mając świadomość tego, czym się wyróżniasz, możesz wybrać to, co dla ciebie najlepsze.

Wszystko ma znaczenie!

W końcu fryzura ma być dopełnieniem całości, a nie stanowić oddzielny byt. Oprócz odpowiedniego doboru koloru warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów. Nawet najlepiej dobrany kolor nie będzie ładnie się prezentował na zniszczonych włosach. Dlatego istotne jest, aby pamiętać o dobrze dobranych kosmetykach.