32 297 08 15 [email protected]

Jak zwiększyć popęd seksualny u kobiet?

Jak zwiększyć popęd seksualny u kobiet?

Czy wiesz, że nawet co trzecia kobieta boryka się z bardzo częstymi spadkami libido. Brak ochoty na seks może mieć przełożenie na cały związek. Dowiedz się co zrobić, aby popęd seksualny zawsze był na optymalnym poziomie.

Jak zwiększyć popęd seksualny u kobiet?

Po pierwsze: zadbaj o siebie
Dowiedziono, że kobiety, które dbają o swoją urodę mają mniejsze wahania z libido. Pani, która zadowolona jest z własnego ciała i ma wysoką samoocenę ma łatwość w doprowadzaniu do zbliżeń i sytuacji intymnych.

Regularne ćwiczenia (aktywność fizyczna) i inne zabiegi to nie tylko poprawa urody. Wzmożone krążenie krwi poprawia bowiem funkcje seksualne, co znajduje bezpośrednie przełożenie na libido.

Po drugie: czy wiesz co jesz?
Wiele kobiet jest nieświadoma tego, jaką krzywdę robi swojemu organizmowi poprzez nieodpowiednią dietę. Udowodniono, że zachodzi bardzo dużą zależność pomiędzy tym co jemy, a libido. I nie chodzi tu o afrodyzjaki, a codzienną dietę.

Odżywiając się niezdrowo, nieregularnie i niepełnowartościowo – sprawiamy, że nasz organizm jest w złej kondycji. Ta z kolei jest niezwykle ważna dla naszej sprawności seksualnej. Bardzo często dzieje się tak, że niezdrowa dieta zbiera swoje „żniwa” dopiero po pewnym czasie. Dlatego też, nawet jeśli nie borykasz się ze zmniejszonym libido – przyjrzyj się temu co jesz. Im szybciej zareagujesz, tym lepiej.

Po trzecie: zainteresuj się naturalnymi afrodyzjakami i ziołami
Nie wierzysz w siłę w medycyny niekonwencjonalnej? Czas najwyższy zmienić swoje podejście. Liczne badania, opinie i recenzje konkretnych ziół (Dong Quai, Ginko Biloba), owoców (truskawki), warzyw (czosnek) i innych produktów (szampan) – są najlepszą wykładnią skuteczności.

Wszelkie powyższe produkty mogą wręcz dokonać prawdziwego przewrotu w sypialni. Bardzo często polecane są przez seksuologów i urologów. Ich siła jest ogromna, a przy tym – nie powodują żadnych zmian w organizmie.

Po czwarte: suplementacja
Jednym z najwygodniejszych sposobów na walkę z zanikiem libido jest stosowanie suplementów diet. To metoda, która owszem – jest skuteczna, ale często bardzo droga. Wszak, dzienny koszt suplementacji najlepszych preparatów to nawet kilka złotych.

Co gorsze, preparaty tego typu bardzo często działają tylko doraźnie. Oznacza to, że po odstawieniu suplementacji problem wraca. Warto jednak zwrócić uwagę na produkty kompleksowo oddziałujące na organizm, takie jak chociażby Femin Plus.

Po piąte: kuracja hormonalna
W niemal 50% przypadków, za zachwianie kobiecego libido odpowiadają hormony. Kobiety, które wypróbowały powyższe sposoby i nie przyniosły one rezultatów (zmiana trybu życia, ziołolecznictwo, suplementacja) – powinny skonsultować problem z seksuologiem.

Najczęściej wizyta skończy się skierowaniem na badania endokrynologiczne, celem ocenienia równowagi (lub jej braku) w gospodarce hormonalnej.

Kobiece libido, czyli kilka słów o tym – jak podsycać ogień w sypialni

Jak zwiększyć popęd seksualny u kobiet?

W sporej części przypadków, osłabienie kobiecego libido wynika ze złych doświadczeń lub braku osiąganej satysfakcji. Innymi słowy – słaby seks doprowadza do braku zainteresowania współżyciem. Nie ma się temu co dziwić – jeśli coś nam się nie podoba, trudno abyśmy mieli na to ochotę.

Sęk w tym, że problem nie leży tylko i wyłącznie w naszym partnerze. To my same powinniśmy zadbać o to, aby nasze współżycie było pełne uniesień, zmysłowości i namiętności. Jeśli przez całe życie będziemy kochać się w pozycji misjonarskiej, to możemy być pewni, że ogień powoli zacznie wygłaszać.

Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste – wystarczy starać się i dbać o to, aby każde zbliżenie było wyjątkowe, zmysłowe i namiętne. Wówczas, ochota na seks będzie przychodziła naturalnie.