Obserwując zachodzące w społeczeństwie zmiany, trudno nie zauważyć, że atrakcyjny wizerunek pełni dziś bardzo ważną rolę. Funkcjonujemy w kręgu społecznym, które stawia na piedestale piękny wygląd. Chcąc nie chcąc, sami stajemy się obserwatorami świata, który w jakiś konkretny sposób ma być perfekcyjny i lepszy. Branże prześcigają się w wytwarzaniu nowych produktów, które gwarantują natychmiastową poprawę wyglądu, a producenci kosmetyków robią wszystko, aby zadowolić każdego klienta. Są jednak wśród nich tacy, dla których droga do perfekcyjnego wyglądu okazuje się być długotrwałym procesem. Ratunkiem dla nich są dermokosmetyki. Ponadto osoby zmagające się z różnymi problemami skórnymi cierpią nie tylko z powodu braku fizycznego komfortu. Zmiany na ciele przenoszą się często na podłoże psychologiczne, co w dobie nacisku na wygląd zewnętrzny może być nie lada wyzwaniem. Na szczęście dermatolodzy nie pozostawiają takich osób bez opieki, a stosowane metody leczenia wymagającej i delikatnej skóry, przynoszą oczekiwane rezultaty.
Łuszczący się problem
Funkcja ochronna skóry może być zaburzona poprzez różnego rodzaju choroby. W rezultacie na ciele pojawiają się zmiany, które stanowią problem nie tylko zdrowotny, ale i wizerunkowy. Jedną z przewlekłych chorób skórnych jest łuszczyca. Objawia się ona charakterystycznymi zmianami tj. grudkami, złuszczaniem się naskórka, zgrubieniami oraz występowaniem rumienia i licznych krostek. To choroba dobrze znana dermatologom, do których trafiają pacjenci w każdym wieku, aby ją leczyć. Stany zapalne, pojawiające się również w odsłoniętych na co dzień obszarach ciała, są niewątpliwie bardzo wstydliwym problemem. Współczesne metody leczenia opierają się głównie na zmniejszeniu stanów zapalnych, które prowadzą do cofnięcia się objawów. Idealnie, jeżeli choremu i lekarzowi prowadzącemu, uda się utrzymać ten stan jak najdłużej.
Kompleksowa pielęgnacja wyjątkowej skóry
Omawiając leczenie zewnętrzne łuszczącej się skóry, pada pytanie: jakie kosmetyki przy łuszczycy można stosować u pacjentów, którzy zmagają się z tym problemem? Otóż, to zależy. Metody leczenia są zróżnicowane ze względu na charakter przewlekłej choroby. Najczęściej stosuje się kosmetyki dobrze natłuszczające naskórek, preparaty z kwasem salicylowym i mocznikiem, bądź też maści i pasty dziegciowe. Wiele osób, odwiedzających gabinety dermatologiczne, skarży się na występowanie łuszczycy na skórze głowy. Widoczne stany zapalne, warto więc stłumić odpowiednio dobranym szamponem, który nie będzie dodatkowo podrażniał naskórka. Jego skład powinien być delikatny, nasycony ekstraktami roślinnymi i środkami, które skutecznie zmiękczają łuskę łuszczycową tj. olej lniany lub migdałowy. Zmienioną chorobowo skórę można także leczyć ziołami i właściwą dietą. Odpowiednia wiedza i połączenie dermokosmetyków z żywnością, która również przyczyna się do zmniejszania objawów łuszczycy, daje gwarancję na skrócenie okresu leczenia i pewność, że najbardziej niekorzystne zmiany, szybko się nie pojawią.