Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Zabiegi powiększania i ujędrniania piersi cieszą się największym zainteresowaniem. Wszak, biust to bardzo ważna część kobiecej urody.

Obok operacji plastycznych podczas których wszczepiane są implanty, medycyna estetyczna oferuje także zabiegi powiększania kwasem hialuronowym (macrolane).

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Mimo stosunkowo niewielkiej trwałości (18-24 miesięce) wypełnianie piersi kwasem hialuronowym cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do zabiegu używa się specjalistyczny żel o dwóch rodzajach gęstości (VRF20, VRF30). Macrolane to inaczej stabilizowany kwas hialuronowy, który nie pochodzi od zwierząt.

Metoda powiększania biustu Macrolane znana jest od 1995 roku. Dopiero 13 lat później środek został dopuszczony i zarejestrowany w Polsce. Według szacunków, zabieg z wykorzystaniem tego preparatu przeprowadzonu już u ponad 10 milionów jednostek.

Zabieg powiększania kwasem hialuronowym daje natychmiastowe rezultaty i jest w stu procentach bezpieczny. Nie występują powikłania pozabiegowe.

Zabieg powiększania biustu kwasem hialuronowym

Przed zabiegiem z pacjentką przeprowadzany jest wywiad. Lekarz przedstawia przeciwskazania oraz informuje o całym przebiegu.

Zabieg realizuje się przy znieczuleniu miejscowym. Zazwyczaj czas jego trwania oscyluje w granicach jednej godziny. Stosuje się go w celu powiększenia, ujędrnienia, podniesienia oraz korekcji wyglądu i zlikwidowania asymetrii.

Lekarz wykonuje kilka nacięć pod pachą. Wprowadza kaniulę, przez którą wprowadzany będzie żel Macrolane. Do każdej z piersi wprowadzana jest ilość równa 100-150 ml. Po wprowadzeniu preparatu realizowany jest masaż mający na celu uzyskanie jednolitej konsystencji i eliminacji grudek i innych niechcianych defektów.

Po zabiegu ból i obrzęki mogą utrzymywać się przez kilka dni. Pacjentka przez okres minimum dwóch tygodni nie może podejmować zbyt dużego wysiłku fizycznego.

Efekty zabiegu utrzymują się przez około 1,5 do 2 lat. Zaleca się dostrzykiwanie niewielkich dawek co kilka miesięcy.

Cena zabiegu powiększania piersi kwasem hialuronowym

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym pozwala powiększyć piersi o 1-2 rozmiary. Cena usługi jest bardzo podobna do operacji wszczepiania implantów, której jak wiadomo – trwałość jest znacznie dłuższa.

Kilkanaście tysięcy złotych za efekt na 18-24 miesiące to cena wygórowana, ale dla Pań to alternatywa dla nieco ryzykowniejszego zabiegu jakim jest wszczepienie implantów.

Kwas hialuronowy – jedyna alternatywa dla operacji plastycznej?

Medycyna cały czas oferuje nowe rozwiązania jeśli chodzi o korektę i powiększanie piersi. Coraz to nowsze specyfiki i zabiegi pozwalają na uzyskiwanie rezultatów, które zbliżone są do operacji plastycznych.

Poza opisywanym powyżej kwasem hialuronowym, doskonałą alternatywą są preparaty ProBreast Plus – producenta kremu i suplementu diety na powiększanie piersi.

Ten produkt daje doskonałe rezultaty (powiększenie do dwóch rozmiarów), co potwierdzają badania, które wykazały zadowolenie ze stosowania u 92% pacjentek. To alternatywa przez duże „A”, gdyż jej koszt to nieco ponad 200złotych, czyli kilkadziesiąt razy mniej, aniżeli Macrolane i operacja plastyczna.