Operacja na powiększanie piersi

Chirurgiczne powiększanie biustu określane również jako augmentacja lub mammoplastyka, to zabieg, który cieszy się największym zainteresowaniem spośród wszystkich oferowanych przez medycynę estetyczną.

Korekta wyglądu i wielkości piersi jest pożądana głównie przez posiadaczki najmniejszych miseczek, tj. „A” i „B”. Nierzadko jednak posiadaczki większych piersi decydują się na dołożenie jednego lub dwóch rozmiarów.

Operacja powiększania biustu – jak wygląda zabieg?

Operacja powiększania biustu poprzedzona jest szczegółową konsultacją z chirurgiem plastycznym. Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad na temat zdrowia, przebytych chorób, alergii. Ponadto, kobieta przedstawia swoje oczekiwania. Podczas pierwszej konsultacji pacjentka zostaje poinformowana o bólu, okresie rekonwalescencji oraz samym przebiegu.

Strony ustalają najkorzystniejsze rozwiązanie – tj, rozmiar implantu, typ oraz rodzaj wypełnienia.

Przed zabiegiem lekarz zaznacza linię cięcia oraz miejsce ulokowania implantów. Wykonywane są również zdjęcia, celem sporządzenia niezbędnej dokumentacji medycznej.

Protezy wprowadzane są przy wykorzystaniu nacięcia (wielkość 40-50mm). Linia cięcia może być poprowadzona:

  • w bruździe podsutkowej
  • pod pachą
  • wokół otoczki brodawki

Po wprowadzeniu implanty są praktycznie niewyczuwalne (wprowadza się je pod mięsień piersiowy). Okres hospitalizacji pozabiegowej trwa 48-72h. Po tym czasie pacjentka wypisywany jest do domu.

Po zabiegu, nie należy podejmować aktywności fizycznej przez minimum miesiąc. Przez okres tygodnia może występować silny ból (lekarz przepisuje środki przeciwbólowe). Efekt „końcowy” można dostrzec po 3 miesiącach od zabiegu.

Operacja powiększania biustu – ile kosztuje zabieg?

Ceny operacji plastycznych są bardzo zróżnicowane. Oscylują w granicach 10 000 – 20 000 złotych. Sugerujemy jednak nie patrzeć na cenę, a opinie na temat danej kliniki i chirurga. Wszakże, efekt operacji pozostaje na resztę życia, dlatego też jakakolwiek forma „oszczędności” nie powinna nas szczególnie interesować.

Zabiegi powiększania piersi przeprowadzane są na terenie całej Polski, w ponad 100 różnych klinikach.

Tańsza alternatywa – jak powiększyć piersi w sposób naturalny?

Istnieje kilka metod powiększania piersi w sposób naturalny. Obok mniej inwazyjnych zabiegów takich jak Lipofilling czy Macrolane, w jednym rzędzie można umieścić Pro Breast Plus. Specjalistyczny suplement diety i krem na powiększanie piersi.

Ten w pełni naturalny specyfik jest już dostępny w Polsce (strona producenta – probreastplus.pl). Jego skuteczność potwierdzona jest badaniami, z których wynika, że aż 92% stosujących było zadowolonych z rezultatów. Wyniki, które osiągały pacjentki sięgały powiększenia o dwa rozmiary.

Pro Breast Plus jest kilkadziesiąt razy tańszy od operacji plastycznej. Kosztuje bowiem zaledwie 220 złotych. Zamówić go można bezpośrednio u producenta, który daje 90-dniową gwarancję satysfakcji.

Cóż, niewątpliwie Pro Breast Plus przyczynia się do małej rewolucji na rynku powiększania piersi, gdyż coraz więcej Pań chwali się świetnymi rezultatmi tego specyfiku.