Ile kosztuje powiększanie piersi?

Kobiecą urodę kształtuje wiele różnych elementów. Bez cienia wątpliwości, jednym z najważniejszych czynników jest biust. Kobiece piersi absorbują uwagę, a ich wielkość pobudza męską wyobraźnię. Kobiety uwielbiają być adorowane i postrzegana za atrakcyjne. Nic więc zatem dziwnego, że wiele Pań decyduje się na operacje powiększania biustu.

Metody powiększania biustu

Biust można powiększyć wykorzystując rozmaite metody. Medycyna oferuje kilka skutecznych rozwiązań, których efekty są naprawdę bardzo dobre. Do najczęściej stosowanych zabiegów zaliczamy:

Implanty piersiowe – operacja plastyczna polegając na wszczepieniu kobiecie implantów piersiowych (anatomicznych, okrągłych) pod skórę. Ich wypełnienie może być różne (sól fizjologiczna, substancja silikonowa).

Lipomodeling – czyli powiększanie piersi własnym tłuszczem. To jeden z najnowszych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Podzielony jest na dwa etapy: liposukcję oraz aplikację odwirowanej, własnej tkanki tłuszczowej. Zabieg ten pozwala na uzyskanie naturalnego efektu.

Kwas hialuronowy – powiększanie piersi przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego to jeden z najpowszechniejszych zabiegów. Specjalny preparat na bazie kwasu hialuronowego, minerałów i witamin aplikowany jest w odpowiednich dawkach do piersi. Tą metodą można powiekszyć biust o nawet dwa rozmiary.

Tabletki na większe piersi – suplementy diety wzbogacane hormonami roślinnymi to metoda w pełni naturalna, której skuteczność jest bardzo różna. Z całą pewnością, rozwiązanie te nie jest gwarancją efektów. Nie mniej jednak, wiele kobiet po stosowaniu takich środków chwaliło się rezultatatami w postaci powiększenia o nawet 2 rozmiary.

Dieta na większy biust – metoda, polegająca na zwiększeniu spożycia tłuszczu. Niestety, wraz ze wzrostem tkanki tłuszczowej w obrębie piersi, zwiększamy objętość pozostałych części ciała.

Ile kosztuje powiększanie biustu?

Cena zabiegu powiększania biustu zależna jest oczywiście od konkretnej metody. Zdecydowanie najdroższym rozwiązaniem jest operacja plastyczna (implanty piersiowe), gdyż kosztuje minimum kilkanaście tysięcy złotych. Nieco tańsze (kilka tysięcy złotych) są zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy i własny tłuszcz. Tabletki i żele na powiększanie biustu można otrzymać już za 200-300 złotych.

Którą metodę wybrać?
Zapewne po przeczytaniu powyższego artykułu – zastanawiacie się – którą metodę wybrać? Które rozwiązanie będzie najlepsze? Które gwarantuje skuteczność? Która metoda na powiększaniu biustu ma najkorzystniejszą relację skuteczność (efektywność) / cena?

Odpowiedź na powyższe pytania z całą pewnością nie należy do najłatwiejszych. Nie mniej jednak – postaramy się na nie odpowiedzieć, publikując wyniki ankiety przeprowadzonej wśród naszych czytelniczek.

 1. Która metoda powiększania biustu jest według Ciebie najefektywniejsza?

  a) Implanty piersiowe – 55%

  b) Kwas hialuronowy – 21%

  c) Lipomodeling – 12%

  d) Tabletki – 7%

  e) Żele – 3%

  f) Inne – 2%

 2. Z którego rozwiązania byłabyś gotowa skorzystać?

  a) Implanty piersiowe – 10%

  b) Kwas hialuronowy – 25%

  c) Lipomodeling – 15%

  d) Tabletki – 37%

  e) Żele – 12%

  f) Inne – 2%

 3. Które rozwiązanie według Ciebie gwarantuje najlepszą relację ceny do jakości?

  a) Implanty piersiowe – 10%

  b) Kwas hialuronowy – 24%

  c) Lipomodeling – 3%

  d) Tabletki – 57%

  e) Żele – 3%

  f) Inne – 3%

Udział w ankiecie wzięło 321 Pań, dlatego też do ich wyników warto podchodzić z umiarkowanym dystansem. Nie mniej jednak, tendencja jest zauważalna. Według wielu kobiet najefektywniejszą metodą są implanty piersiowe, zaś najchętniej postawiłyby na nieinwazyjne metody. Wynika to między innymi z faktu, iż są one tanie i ogólnodostępne.

A Ty droga czytelniczko – którą metodę preferujesz? Z której metody skorzystałabyś najchętniej? Które rozwiązanie według Ciebie jest najbardziej opłacalne? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach pod tym artykułem.