Co zrobić, aby mieć większy biust?

O dużym, jędrnym biuście marzy bardzo duże grono kobiet. Panie pragną być posiadaczkami obfitych piersi, gdyż jest to jeden z głównych walorów urodowych kobiety. To jedno z tych miejsc w którym krągłości nigdy za wiele.

Metody powiększania piersi – zabiegi medycyny estetycznej

Powiększanie biustu to temat, którym medycyna interesuje się bezustannie. Nie ma w tym nic dziwnego – popyt na usługi tego typu jest ogromny, a najlepszym tego dowodem jest fakt, iż spośród wszystkich rodzajów operacji plastycznych to właśnie te, które dotyczą piersi cieszą się największym zainteresowaniem.

Implanty piersiowe

Operacje plastyczne pozwalają na powiększenie biustu o dowolną ilość rozmiarów. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad oraz przedstawia przebieg zabiegu. Pacjentka dowiaduje się jakie występują powikłania. Lekarz informuje również o bólu pozabiegowym oraz koniecznej rekonwalescencji.

Pacjentka wraz z lekarzem decyduje jaki rodzaj implantów zostanie wszczepiony (okrągłe lub anatomiczne) oraz czym będą wypełnione (masa silikonowa lub sól fizjologiczna).

Lipofilling

Lipofilling czyli modelowanie piersi przy wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej pozyskanej podczas zabiego liposukcji. To naturalna i znacznie mniej inwazyjna forma powiększania piersi. Według badań, zabieg pozwala na powiększenie piersi o 1-2 rozmiary. Przyswajalność tkanki tłuszczowej w piersiach waha się pomiędzy 30-80%.

Kwas hialuronowy

Preparat Macrolane bazujący na kwasie hialuronowym to metoda, którą można powiększyć piersi o około 1,5 rozmiaru. Zaletami tego rozwiązania jest niewielka inwazyjność, brak bólu oraz krótki czas rekonwalescencji.

Metody powiększania piersi – naturalne sposoby

Piersi można powiększyć również w sposób pełni naturalny, bez konieczności stosowania igły i skalpela. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że efektywność takich form jest różna i niezbyt często można osiągnać rezultaty zbliżone do inwazyjnych rozwiązań.

Ćwiczenia na biust

Trening mięśni klatki piersiowej i realizacja masażów ujędrniających może przyczynić się do poprawy wyglądu i optycznego powiększenia biustu. Zaleca się realizować ćwiczenia 2-3 razy w tygodniu. Przykładowe ćwiczenia: pompki, wyciskanie hantli, unoszenie sztangi wzdłuż tułowia.

Dieta

Ogólny wzrost masy ciała bardzo często idzie w parze ze wzrostem piersi. Kto jednak pragnie powiększyć biust kosztem talii, bioder czy płaskiego brzucha?

Dietę warto wzbogacić produktami, które bogate są w fitoestrogeny. Ich działanie jest bardzo podobne do tabletek antykoncepcyjnych, które jak powszechnie wiadomo – zwiększają objętość piersi. Fitoestrogeny działają nieco słabiej i wolniej, ale w wielu przypadkach efekty są zauważalne. Produkty bogate w fitoestrogeny: soja, siemię lniane, sezam, czosnek, granaty i fasola.

Tabletki i kremy powiększające biust

Biust można powiększyć także wykorzystując suplementy diet wzbogacane np. kozieradką, której działanie zostałe potwierdzone badaniami. W drogeriach i sklepach kosmetycznych znajduje się coraz większy asortyment tego typu preparatów.

Suplementy diet mogą być wspierane kuracją od zewnątrz. W tym celu warto stosować kremy i balsamy do stosowania miejscowego.

Według badań przeprowadzonych na produkcie Pro Breast Plus, biust można powiększyć o dwa rozmiary. Aż 92% badanych Pań było zadowolonych ze stosowania preparatów tej firmy (suplement diety i krem). Cena tego produktu (bezpośrednio u producenta – probreastplus.pl) to około 200 złotych. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobra alternatywa dla znacznie droższych zabiegów medycyny estetycznej.